آینده نیوز :در حالی که طی روزهای اخیر یک سایت نزدیک به مشایی از تغییر نام انجمن حجتیه به 'راه حقیقت' خبر داده بود، حسین الله کرم تشکیلات 'راه حقیقت' را مربوط به اسفندیار رحیم مشایی توصیف و تحلیل کرد.

به گزارش جهان، وی در سخنان اخیر خود، مدعی شده است: اینها (مشایی و باند او) معتقدند که دوران ظهور فرا رسیده است و باید به ۴ کشور عربستان، یمن، اردن و مصر نزدیک شویم.

الله کرم در تببین این رویکرد مشایی و اطرافیانش می گوید:این انحراف مشایی در مقابله با جریان کشورهای محور مقاومت قرار دارد. انحراف مشایی شکل جدیدی از انجمن حجتیه با نام جدید راه حقیقت می باشد.

وی در ادامه تحلیل خود از محورهای فعالیت مشایی و یارانش تاکید می کند: انحراف مشایی شکل جدیدی از انجمن حجتیه با نام جدید راه حقیقت می باشد که در ۴ محور قرار دارد:
۱- معنویت: از طریق عرفانهای کاذب و دروغی می توان به حقیقت رسید و راه حقیقت تنها شرعت نمی باشد.
۲- مهرورزی: پیام قرآن و پیامبر خاتم بر اساس مهرورزی و محبت شکل گرفته است، ما هم باسد آن را ترویج کنیم. طرح مسائلی مثل ما دوست مردم اسراییل هستیم در این راستا قرار دارد.
۳- صلح: جهاد در اندیشه جایی ندارد و واژه صلح باید جایگزین شود. اگر به صلح دعوت کنیم حدود ۵ میلیارد طرفدار داریم در حالی که اگر به جهاد دعوت کنیم حدود ۱ میلیارد یار و طرفدار داریم.
۴- عدالت: ما از مسیر مبارزه با ظالم و حمایت از مظلوم به عدالت نمی رسیم، بلکه بشر باید به سرشت خودش برگردد و این راه عدالت است که از طریق عرفانهای نو ظهور، مهرورزی و صلح به نتیجه می رسد نه از راه جهاد با ظالمین!

در همین حال، چندماه قبل بود که اسفندیار رحیم مشایی در جلسه ای خصوصی عنوان کرده بود:باید به سمت و سوی مدل ترکیه پیش رفت. در جناحی که من مد نظر دارم باید از الله کرم تا گلزار در ان حضور داشته باشند.

فعالان سیاسی افشاگری الله کرم را نوعی برائت از مشایی و تفکرات وی تحلیل می کنند.

از سوی دیگر اگرچه جریان مشایی و نزدیکان رییس جمهور طی سالهای اخیر تبعیت ازتشکیلات انجمن حجتیه را تکذیب کرده اند اما با این افشاگری الله کرم باید منتظر واکنشها و پاسخهای جدیدتری در خصوص انتساب مشایی و یارانش به انجمن حجتیه بود.


آیا سفرهمزمان فرستادگان ویژه به اردن و یمن، ارتباطی باظهور دارد؟

سفر اسفندیار مشایی و حمید بقایی، فرستادگان ویژه آقای احمدی نژاد به اردن و یمن، با توجه به اعتقادات ویژه این محفل درباره ظهور امام زمان (عج) سوالاتی را درباره علت این سفرها برانگیخته است.

به گزارش خبرنگار «آینده»، در فاصله چند روز و در یک اقدام غیرمتعارف، اسفندیار رحیم مشایی، قدرتمندترین فرد دولت که از نظر احمدی نژاد اسلام شناسی بزرگ است، به همراه پیام ویژه احمدی نژاد به اردن هاشمی سفر کرده و با پادشاه این کشور ملاقات کرد.

در فاصله چند روز حمید بقایی، نزدیکترین فرد به مشایی و جانشین وی در سازمان میراث فرهنگی نیز دقیقا با همین عنوان، حامل پیام ویژه احمدی نژاد برای رییس جمهور یمن در سفر به این کشور شد.

این اقدامات در حالی رخ داد که در شرایط فعلی، تحول خاصی در رابطه ایران و این کشورها که نه دارای مرز مشترک و نه دارای مسائل خاص دوطرفه‌ای با ایران هستند، رخ نداده و در موضوع فلسطین هم اکنون لبنان و سوریه کانون تحولات دیپلماتیک هستند و در موضوع یمن نیز ناآرامی های داخلی این کشور مدتهاست فروکش کرده است.

این درحالی است که در برخی روایات مربوط به علائم ظهور که به شدت مورد توجه این حلقه می باشد، از اردن و یمن و نقش دولتهای این دو کشور در ظهور سخن به میان آمده است و همچنین مرگ فردی به نام عبدالله به عنوان حاکم حجاز در شرایطی که ملک عبدالله پادشاه عربستان در بستر به سر می برد و برخی منابع مورد علاقه حلقه مذکور خبر از شناسایی سفیانی می دهند، زمینه تصور فرارسیدن زمان ظهور را برای برخی پدید آورده است.

در این شرایط مشخص نیست اقدام غیرمترقبه و بی سابقه در اعزام دو فرستاده ویژه به اردن و یمن آیا با موضوع ظهور ارتباط دارد یا مساله ‌دیگری مطرح است.