در اینجا چند روش طبیعی و غیرشیمیایی برای سفیدکردن دندان ها به شما ارائه می کنیم که در عین حال این گونه اثرات سوء را نیز ندارند. این روشها عبارتنداز:

  1)خوردن کرفس و سیب: این دو خوردنی حاوی سلولزهای رشته ای هستند که مانند یک  مسواک طبیعی می توانند به آرامی و بدون ضرر، دندانها را تمیز و سفید کنند. این خوردنی ها اثر رنگدانه های ناشی از مواد غذایی را از روی دندانها پاک می کنند.                  

   2)استفاده از پراکسیدهیدروژن (یا آب اکسیژنه): این ماده کاملاطبیعی و غیرسمی که ترکیبی از مولکول های اکسیژن و آب است، می تواند به شیوه ای بی خطر دندانها را پاکسازی کند و برای بهداشت و سلامت کلی دندانها نیز مفید است. روش استفاده از آب اکسیژنه این است که پودر 3 درصد آن را در آب شیر به مقیاس 50-50 حل کرده و هر شب قبل از خواب دندان هایتان را با این محلول بشویید. پس از چند هفته متوجه خواهیدشد که دندانهایتان سفیدتر و روشن تر شده اند.

    3)توت فرنگی بخورید: این میوه خوشمزه و پرطرفدار تابستانی به دلیل اینکه حاوی ماده ای موسوم به اسیدمالیک است. درسفیدکردن دندانها نقش موثری دارد. برای بهره مندشدن بیشتر از این خاصیت توت فرنگی هفته ای یک بار دستورالعمل زیر را انجام دهید: ابتدا یک عدد توت فرنگی را با یک قاشق غذاخوری جوش شیرین ترکیب کنید تا یک خمیر قرمزرنگ حاصل شود. این خمیر را روی مسواک قرار داده و آن را به مدت5 دقیقه روی دندانهایتان بگذارید.

     برای جلوگیری از پوسیدگی دندانها پس از 5 دقیقه با یک مسواک استاندارد، دندانهایتان را  بشویید تا هرگونه قند طبیعی از روی دندانهایتان پاک شود.

    4)استفاده از پوست پرتقال و برگ های درخت برگ بو: این دو سفیدکننده طبیعی دندانها که غیرمعمول تر از بقیه موارد هستند می توانند رسوبات روی دندانها را تا حد زیادی برطرف کرده و دندانها را درخشان تر کنند. شما می توانید به نوبت هریک از آنها را به طور خشک یا به صورت پودر ترکیبی با یکدیگر روی دندانها بگذارید.

    5)وبالاخره می توانید از جوش شیرین استفاده کنید: برای این منظور می توانید 6 قاشق غذاخوری جوش شیرین را با 3/1 قاشق غذاخوری نمک، 4 قاشق چایخوری گلیسیرین و 15قطره روغن نعنا با دیگر روغن های گیاهی تازه کننده با زدن ترکیب کنید این ترکیب را به  مقادیر کم هروقت که می خواهید دندانهایتان سفیدتر شوند روی آنها بگذارید و بعد از مدتی دهانتان را بشویید.