الف.راستگو

alef_rastgoo@yahoo.com

به هر حال قرار نیست هر کس هر پستی را در دست گرفت تا همیشه بر آن مسند بماند. این میزها همه رفتنی هستند ... در این متن سعی می کنیم پیش بینی کنیم دولتی ها بعد از اینکه دولت را به دست دولت بعدی دادند به کجا خواهند رفت و چه خواهند کرد!

بر اساس پیش بینی های "ستون طنز و کاریکاتور عصرایران"، از آنجا که احمدی نژاد و دوستانش اصلاً از هم گسسته نمی شوند و همگی به هم ارادت خاصی دارند، پس همگی با هم می روند تا در جای دیگر به خدمت مردم برسند و آنجا هم جایی نیست غیر از یک مدرسه ی غیرانتفاعی که تمام سرمایه گذاری اش توسط محصولی انجام گرفته است.

علی اکبر جوانفکر: معلم انشا!
در این مدرسه جوانفکر معلم انشا خواهد شد، او پیش از این نیز ثابت کرده بود انشاهای خوبی می گوید و در بهره بردن از صنایع ادبی استادی به تمام معناست. پیش بینی می شود با حضور ایشان به عنوان معلم انشا، زنگ های انشا رونق خاصی بگیرند و حتی ما بتوانیم در عرصه ی صادرات انشا در جهان حرف هایی برای گفتن داشته باشیم. همچنین پیش بینی می شود موضوعاتی که ایشان برای انشا به دانش آموزان می دهند موارد زیر باشد: «احمدی نژاد را توصیف کنید!»، «چقدر مشایی را دوست دارید؟!» و ...

مشایی: معلم دینی!
مشایی معلم دینی می شود، او به آرزوی خود می رسد و می تواند هر روز سخنرانی کند و بدون نگرانی از خبرنگارانی که صحبت هایش را تیتر می کنند نظریاتش را بازگو کند. او صحبت می کند بدون این نگرانی که فردایش قسمتی از صبحت هایش را تکذیب و قسمتی دیگری از صحبت هایش را تشریح کند! فقط تنها اشکال این است که اگر امتحانات نهایی باشد و قرار باشد برگه های دانش آموزان را معلمان دیگری تصحیح کنند با آن آموزه ها همه ی دانش آموزانش رفوزه خواهند شد!

رحیمی: ناظم، مسئول مالی و آموزش و مشاور
او ناظم می شود و البته تمام مباحث مالی و آموزشی هم زیر نظر او اداره می شود. در ضمن او مشورت دهنده ی خوبی برای بچه هایی خواهد بود که می خواهند به سرعت ادامه تحصیل داده و در اسرع وقت مدرک دکترا بگیرند!

دستجردی: معلم بهداشت
خانم دستجردی معلم بهداشت می شود و هر روز صبح ناخن های بچه ها نگاه می کند. از همین الآن هم بگوییم اگر فردا شنیدید دو تا بچه که زنگ ورزش افتاده اند و دستشان شکسته در بیرون مدرسه رها شده اند تقصیر ایشان نیست، بلکه این عمل زشت بدون اطلاع ایشان و به فرمان فراش مدرسه انجام شده است!

نیکزاد: آچار فرانسه!
ایشان هم به دلیل توانمندی های بالایشان در هر درسی که کمبود معلم داشته باشند به سر کلاس رفته و به بچه ها درس می دهند!

احمدی نژاد: مدیر
راستی خود دکتر هم مدیر مدرسه می شود، البته یکی از اشکالات مدیریت ایشان این است که برخی مواقع یک هفته ده روز سری به مدرسه نمی زند و هر بار هم که سر صف سخنرانی ای انجام می دهند فردایش برخی والدین به مدرسه زنگ می زنند و می گویند بچه هایشان در منزل حرف هایی می زنند که آنها نمی دانند این جملات را از که آموخته اند. جملاتی مثل: «اون ممه رو لولو برد!»، «آب بریزین اونجایی که سوخته!» و ...

در پایان هم پیش بینی می شود این مدرسه جذابیت زیادی برای دانش آموزان داشته باشد، زیرا وقتی مدیرش بدون دلیل و بدون گواهی پزشکی(!) یک هفته به مدرسه نیاید، دانش آموزی نیز به خاطر نیامدن به مدرسه توبیخ نخواهند شد. به همین دلیل بچه ها می توانند هر وقت دلشان خواست به مدرسه بیایند و هم وقت هم نخواستند به جای مدرسه به گیم نت و کافی نت و ... بروند! آخر سر همه ی نمره هایشان (و حتی انضباطشان) بیست بوده و مسئول آموزش زیر نمره های بیستشان را امضا خواهد کرد!

منبع:عصر ایران