عصرایران ؛ جعفر محمدی* - اخیراً باشگاه خبرنگاران جوان که متعلق به صدا و سیمای جمهوری اسلامی است ، تصاویری از یک دختر بدحجاب و سیگاری را در خیابان و در بین چند پسر منتشر کرده و مدعی شده است که این عکس ها متعلق به دختر "آقا و خانم متوهم" است.

این عکس ها به سرعت در فضای اینترنت منتشر شد و واکنش های متعددی را به دنبال داشت. عده ای با انتشار عکس هایی از دختر موسوی ، بر دروغین بودن انتساب عکس های دختر بدحجاب به دختر موسوی تاکید کردند و برخی نیز مانند سایت الف با انتقاد از این حرکت، نوشتند که برای مقابله با "فتنه گران" نیازی به این قبیل کارهای سخیف نیست و فقط کافی است مواضع و رفتارهای آنها مورد نقد و اطلاع رسانی قرار گیرد.

نوشتار حاضر ، موضوع را نه از منظر سیاسی بلکه از این روی که نشانه ای دیگر بر گسترش بی اخلاقی در جامعه است ، مورد نقد قرار می دهد و اساساً وارد مقوله موسوی و جریان های بعد از انتخابات نمی شود.

البته اگر تصاویر منتشره ، از سوی یک وبلاگ یا سایت گمنام و بی نشانه منتشر می شد ، شاید حرجی نبود اما وقتی خبرگزاری وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی چنین اقدام سبک و زشتی را مرتکب می شود و بعد هم مراتب را به وسیله پیامک به اطلاع عموم می رساند که ایها الناس بیایید عکس های دختر بزک کزده فلانی را در سایت ما تماشا کنید ، چاره ای جز واکنش در برابر این بی اخلاقی و بی تقوایی باقی نمی ماند چه آن که اگر امروز در برابر این بدکاری ها سکوت کنیم ، بعید نیست دروغ پردازان ، فردا سراغ دختر من و همسر شما و مادر دیگری بروند و هزار دروغ بسازند تا ناموس مردم از شرشان در امان نباشد!

ادامه مطلب